O Kapli

Kaple svaté Markéty je malý penzion, který se nachází v areálu zámku Žďár nad Sázavou, pouhých 5 minut chůze od Kostela svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře, který je zapsán na seznamu UNESCO. 

V budově bývalé barokní kaple, jejíž stavba začala již v roce 1700, najdete útulné ubytování se snídaní. Kromě toho je k dispozici také soukromá sauna, hala s krbem a skvěle zásobený sklep Alsaským vínem. Okolo kaple se nachází příjemná odpočinková zahrada, která je vkusně doplněna sochami z místní keramické dílny, jež je součástí objektu.

Udržitelnost

Ekodrogerie

V Kapli svaté Markéty se snažíme o udržitelný provoz. V rámci našich snah o snížení dopadu na životní prostředí jsme se rozhodli používat ekologickou drogerii od české značky Tierra Verde.

Produkty Tierra Verde jsou vyrobeny z přírodních zdrojů. Obsahují složky, které jsou šetrné k lidskému zdraví i k životnímu prostředí. Navíc jsou baleny ve vratných obalech.

V Kapli svaté Markéty používáme produkty Tierra Verde na úklid pokojů, praní a v neposlední řadě je najdete v zásobnících mýdla na pokojích. 

Použití ekologických produktů Tierra Verde nám pomáhá snížit množství odpadu, který produkujeme. 

Věříme, že používání ekologických produktů a vratných obalů je důležitým krokem k udržitelnému provozu. Jsme rádi, že můžeme být součástí tohoto trendu a že můžeme svým hostům nabídnout pohodlné a udržitelné ubytování.

Elektromobilita

V Kapli svaté Markéty se snažíme o udržitelné a ekologické fungování. V rámci našich snah o snížení emisí skleníkových plynů jsme se rozhodli využívat elektromobil pro zásobování našeho hotelu.

Elektromobil nám pomáhá snížit emise CO2 o 70 % v porovnání s konvenčním dieselovým vozem.

Pro hosty, kteří přijíždějí elektromobilem, nabízíme možnost nabíjení na našem parkovišti. Babijecí stanice se aktivuje po přiložení čipu který Vám vydáme na recepci. 

Pořízení Elektromobilu i nabijecí stanice bylo podpořeno z fondů Evropské unie. 

Více o dotaci zde

Kvalita

O kvalitě ubytování v Kapli se nejlépe přesvědčíte, když k nám přijedete. Možná Vám, ale napoví, že jsme již 15 let nejlépe hodnoceným ubytování v regionu na booking.com a hrdým členem Amazing Places.

Síťovka - Vavřín Krčil

V Kapli svaté Markéty, prožil své dětství a mládí Vavřín Krčil, vynálezce a propagátor legendární síťovky. Právě zde se v 11 letech seznámil s řemeslem síťkařství, které ho uchvátilo a dalo mu smysl pro poctivou práci a tradici.

V roce 1940 Krčil odkoupil Kapli od své maminky a zachránil ji tak před zchátráním. Kaple se tak stala nejen symbolem jeho vztahu k rodnému městu a řemeslu, ale i připomínkou jeho skromných začátků.

Síťovka je tak nejen praktickým předmětem, ale i symbolem vynalézavosti a umu Krčila, který dokázal obyčejný předmět proměnit v ikonický symbol českého designu.

Kaple svaté Markéty a síťovka tak tvoří spojení historie, tradice a umu. Krčilův odkaz v podobě Kaple a síťovky tak nadále žije v srdcích Žďáru nad Sázavou a připomíná všem důležitost řemeslné tradice a lokální identity.