Zažít Kapli

Hoďte na chvilku starosti za hlavu a relaxujte. Kaple má svoji vlastní mystiku a čas zde plyne tak nějak pomaleji.

Nevěříte? Vyzkoušejte to. A co můžete u nás dělat dále najdete zde: 

Alsaská vína

 

Pro velký úspěch jsme navázali spolupráci s alsaským vinařstvím Leipp-Leininger a stali jsme se tak přímým dovozcem těchto exkluzivních vín pro Českou republiku.

Našim hostům proto můžeme nabídnout tuto lahůdku mezi světovými víny za bezkonkurenční ceny. Proslulost vín pěstovaných na křižovatce germánských i románských vlivů, kterou Alsasko bezesporu je, má svou dlouhou historii. Jejich chuti se málokteré víno vyrovná.

Sauna

 

Děláme vše pro to abyste si u nás co nejlépe odpočinuli, proto jsme pro Vás připravili také naši exkluzivní privátní saunu. Zejména v chladných a sychravých podzimních dnech Vám určitě přijde vhod se pořádně prohřát. 

Pokud si zvolíte saunu dostanete od nás samozřejmě také k zapůjčení župan a prostěradlo. Do sauny Vám nachystáme vodu a pokud budete mít zájem tak i lahvičku Crémantu za naší kolekce Alsaských vín. 

Snídaně

 

Snídaně v Kapli jsou obřadem. O víkendu a v sezóně podáváme snídani formou bufetu, v týdnu pak většinou à la carte. Můžete si vybrat z našich 6 fantastických snídaní, kde si jak věříme bez problémů vyberete, a to i pokud hledáte nějakou specifickou dietu. Na své si u nás přijdete i když nejíte lepek nebo laktózu, případně i pokud jste vegan.

Do našich snídaní se snažíme zařadit zejména produkty z místních řeznictví a pekařství, případně vlastní výroby. Ochutnáte tak bagetu od místního francouzského pekaře, pancettu z naší vlastní sušárny a párky od zdejšího uzenáře.

Snídaně podáváme v týdnu od 7 do 10 hodin a o víkendu pak od 8 do 10 hodin. Snídani vám rádi přineseme na pokoj, stačí si ji jenom objednat den dopředu.

Prosím nespěchejte a užijte si snídani do sytosti, abyste začali den opravdovým zážitkem.

Dobrou chuť!

Večeře

 

Přes sezónu Vám rádi připravíme lehkou večeři. Naší specialitou je Trate Flambe což je speciální Alsaská pizza která je zejména vhodná k vínu a to jak jinak než k tomu Alsaskému. Rádi Vám také připravíme lehký salát a celou sezvu se můžete těšit na naše vyhlášené grilování s domácím chlebem. Nahlédnout také můžete do našeho menu

Mimo sezónu Vám rádi doporučíme nedalekou restauraci se kterou máme domluvené, že se o naše hosty vždy postarají bezvadně. 

Keramika

 

Prostředí našeho Penzionu V Kapli a jeho kavárny neodmyslitelně dotváří keramika z dílny Jitky Hendrychové a její dcery Lucie. 

Každé dílo, jež vidíte, je naprostý originál a téměř každé může zdobit váš byt, dům nebo zahradu. 

Keramika pálená při teplotách vyšších než dvanáct set stupňů je mrazu odolná a vydrží tak i zimy na Vysočině. 

Piknikový koš

 

Pro naše hosty máme také kufřík na piknik, který vám připravíme podle vašeho přání na vámi požadovanou hodinu. Jeho obsahem je kompletní vybavení pro pohodlí v přírodě včetně skleniček a všech doplňků  pro piknikování (jedna láhev alsaského vína dle vlastního výběru, pečivo, sýr a sušená šunka).

S piknikovým košem pak můžete vyrazit na západ slunce na Zelenou horu. Neopakovatelný zážitek když se sklenkou vína máte celý zámek jako na dlani a za zády mistický Santiniho kód. 

Houbová polévka

 

Během houbařské sezóny mají naši hosté v okolních lesích mnoho příležitostí najít spousty jedlých hub.
Když si přinesou vlastní houby, rádi jim z nich připravíme chutnou polévku.

Výlet do okolí

 

Věříme, že k dokonalé službě patří i schopnost dobře poradit. U Nás na recepci Vám sestavíme výlet na jeden den nebo třeba jenom na půl hodiny. Přijeli jste poznávat památky, chodit na tůry do Koruny Vysočiny nebo za perfektní gastronomii? To a mnohem víc vám namícháme na denní program přesně podle Vašich očekávání. 

Tady najdete malou ochutnávku v podobě signatuře výletů sestavených mnou podle mých osobních doporučení. 

Jan