Zažít Kapli

Hoďte na chvilku starosti za hlavu a relaxujte. Kaple má svoji vlastní mystiku a čas zde plyne tak nějak pomaleji.

Nevěříte? Vyzkoušejte to. A co můžete u nás dělat dále najdete zde: 

Alsaská vína

 

Pro velký úspěch jsme navázali spolupráci s alsaským vinařstvím Leipp-Leininger a stali jsme se tak přímým dovozcem těchto exkluzivních vín pro Českou republiku.

Našim hostům proto můžeme nabídnout tuto lahůdku mezi světovými víny za bezkonkurenční ceny. Proslulost vín pěstovaných na křižovatce germánských i románských vlivů, kterou Alsasko bezesporu je, má svou dlouhou historii. Jejich chuti se málokteré víno vyrovná.

Sauna

 

Děláme vše pro to abyste si u nás co nejlépe odpočinuli, proto jsme pro Vás připravili také naši exkluzivní privátní saunu. Zejména v chladných a sychravých podzimních dnech Vám určitě přijde vhod se pořádně prohřát. 

Pokud si zvolíte saunu dostanete od nás samozřejmě také k zapůjčení župan a prostěradlo. Do sauny Vám nachystáme vodu a pokud budete mít zájem tak i lahvičku Crémantu za naší kolekce Alsaských vín. 

Keramika

 

Prostředí našeho Penzionu V Kapli a jeho kavárny neodmyslitelně dotváří keramika z dílny Jitky Hendrychové a její dcery Lucie. 

Každé dílo, jež vidíte, je naprostý originál a téměř každé může zdobit váš byt, dům nebo zahradu. 

Keramika pálená při teplotách vyšších než dvanáct set stupňů je mrazu odolná a vydrží tak i zimy na Vysočině. 

Elektrokolo na půjčení

 

U náš v penzionu Vám rádi pučíme elektrokolo na kterém bez námahy poznáte celé krásné okolí a můžete zajet hlouběji do Žďárských vrchů.

Půjčte si od nás jeden ze dvou našich elektrokol a poznejte Žďárské vrchy snadnou a však s respektem k přírodě a našemu okolí. 

Snídaně

 

Naše vyhlášené snídaně jsou podávány formou "Á la carte". Běžně lze posnídat v prostoru Kaple a v letních měsících je možné si objednat snídani i do zahrady. V zimě jsou snídaně podávány v loby.

Snídaně vám případně umíme donést až do postele.  

To vše dle libosti a času hosta. První jídlo dne lze vybírat ze 6 druhů, které je možné i libovolně kombinovat.

Večeře

 

Přes sezónu Vám rádi připravíme lehkou večeři. Naší specialitou je Trate Flambe což je speciální Alsaská pizza která je zejména vhodná k vínu a to jak jinak než k tomu Alsaskému. Rádi Vám také připravíme lehký salát a celou sezvu se můžete těšit na naše vyhlášené grilování s domácím chlebem. Nahlédnout také můžete do našeho menu

Mimo sezónu Vám rádi doporučíme nedalekou restauraci se kterou máme domluvené, že se o naše hosty vždy postarají bezvadně. 

Piknikový koš

 

Pro naše hosty máme také kufřík na piknik, který vám připravíme podle vašeho přání na vámi požadovanou hodinu. Jeho obsahem je kompletní vybavení pro pohodlí v přírodě včetně skleniček a všech doplňků  pro piknikování (jedna láhev alsaského vína dle vlastního výběru, pečivo, sýr a sušená šunka).

S piknikovým košem pak můžete vyrazit na západ slunce na Zelenou horu. Neopakovatelný zážitek když se sklenkou vína máte celý zámek jako na dlani a za zády mistický Santiniho kód. 

Houbová polévka

 

Během houbařské sezóny mají naši hosté v okolních lesích mnoho příležitostí najít spousty jedlých hub.
Když si přinesou vlastní houby, rádi jim z nich připravíme chutnou polévku.

Výlet do okolí

 

Věříme, že k dokonalé službě patří i schopnost dobře poradit. U Nás na recepci Vám sestavíme výlet na jeden den nebo třeba jenom na půl hodiny. Přijeli jste poznávat památky, chodit na tůry do Koruny Vysočiny nebo za perfektní gastronomii? To a mnohem víc vám namícháme na denní program přesně podle Vašich očekávání. 

Tady najdete malou ochutnávku v podobě signatuře výletů sestavených mnou podle mých osobních doporučení. 

Jan