Služby

ALSASKÉ VÍNO

Pro velký úspěch jsme navázali spolupráci s alsaským vinařstvím Leipp-Leininger a stali jsme se tak přímým dovozcem těchto exkluzivních vín pro Českou republiku.

Našim hostům proto můžeme nabídnout tuto lahůdku mezi světovými víny za bezkonkurenční ceny. Proslulost vín pěstovaných na křižovatce germánských i románských vlivů, kterou Alsasko bezesporu je, má svou dlouhou historii. Jejich chuti se málokteré víno vyrovná.

ELEKTROKOLO NA PŮJČENÍ

U náš v penzionu Vám rádi pučíme elektrokolo na kterém bez námahy poznáte celé krásné okolí a můžete zajet hlouběji do Žďárských vrchů.

Půjčte si od nás jeden ze dvou našich elektrokol a poznejte Žďárské vrchy snadnou a však s respektem k přírodě a našemu okolí. 

Keramika

Prostředí našeho Penzionu V Kapli a jeho kavárny neodmyslitelně dotváří keramika z dílny Jitky Hendrychové a její dcery Lucie. 

Každé dílo, jež vidíte, je naprostý originál a téměř každé může zdobit váš byt, dům nebo zahradu. 

Keramika pálená při teplotách vyšších než dvanáct set stupňů je mrazu odolná a vydrží tak i zimy na Vysočině. 

PRONÁJEM PROSTORŮ

MINIGASTRO

Snídaně

Snídaně jsou podávány formou "à la carte". Běžně lze posnídat v prostoru kavárny a v letních měsících je možné si objednat snídani i do zahrady. V rámci služeb je velice oblíbená snídaně do postele.  To vše dle libosti a času hosta. První jídlo dne lze vybírat ze 6 druhů, které je možné i libovolně kombinovat.

Večeře

Přes sezónu Vám rádi připravíme lehkou večeři. Naší specialitou je Trate Flambe což je speciální Alsaská pizza která je zejména vhodná k vínu a to jak jinak než k tomu Alsaskému. Rádi Vám také připravíme lehký salát a celou sezvu se můžete těšit na naše vyhlášené grilování s domácím chlebem. Nahlédnout také můžete do našeho menu

Mimo sezónu Vám rádi doporučíme nedalekou restauraci se kterou máme domluvené, že se o naše hosty vždy postarají bezvadně. 

Piknikový koš

Pro naše hosty máme také kufřík na piknik, který vám připravíme podle vašeho přání na vámi požadovanou hodinu. Jeho obsahem je kompletní vybavení pro pohodlí v přírodě včetně skleniček a všech doplňků  pro piknikování (jedna láhev alsaského vína dle vlastního výběru, pečivo, sýr a sušená šunka).

S piknikovým košem pak můžete vyrazit na západ slunce na Zelenou horu. Neopakovatelný zážitek když se sklenkou vína máte celý zámek jako na dlani a za zády mistický Santiniho kód. 

Grilování

V letní sezóně rádi na vyžádání ugrilujeme na zahradě Penzionu lokální pochoutky, jako např. ryby z místního rybníka, speciálně nakládané maso z poctivého řeznictví, nebo zeleninu od žďárských farmářů. Minimální počet účastníků jsou 4 osoby a grilujeme v pátek a sobotu.

Houbová polévka

Během houbařské sezóny mají naši hosté v okolních lesích mnoho příležitostí najít spousty jedlých hub.
Když si přinesou vlastní houby, rádi jim z nich připravíme chutnou polévku.

Ochutnávka alsaských vín

Ochutnávka exkluzivních alsaských vín je další službou, kterou chceme našim hostům zpříjemnit pobyt v Penzionu V Kapli. Pan majitel Vám rád představí jednotlivá vína a paní majitelka zase ráda upeče skvělý alsaský Tarte Flambée. Min. počet účastníků jsou 4 osoby.