Služby

ALSASKÉ VÍNO

Pro velký úspěch jsme navázali spolupráci s alsaským vinařstvím Leipp-Leininger a stali jsme se tak přímým dovozcem těchto exkluzivních vín pro Českou republiku.

Našim hostům proto můžeme nabídnout tuto lahůdku mezi světovými víny za bezkonkurenční ceny. Proslulost vín pěstovaných na křižovatce germánských i románských vlivů, kterou Alsasko bezesporu je, má svou dlouhou historii. Jejich chuti se málokteré víno vyrovná.

PŮJČOVNA ELEKTROVEHIKLŮ

U náš v penzionu Vám rádi pučíme elektrokolo nebo elekrtokoloběžku na které bez námahy poznáte celé krásné okolí a můžete zajet hlouběji do Žďárských vrchů.

Půjčte si od nás jeden z elektrovehiklů a poznejte Vysočinu malinko nevšedně, zato však s respektem k přírodě a našemu okolí. Pečlivě naplánované trasy vás provedou jedinečnými místy a váš pobyt na Vysočině naplní nezapomenutelnými zážitky.

Keramika

Prostředí našeho Penzionu V Kapli a jeho kavárny neodmyslitelně dotváří keramika z dílny Jitky Hendrychové a její dcery Lucie. 

Každé dílo, jež vidíte, je naprostý originál a téměř každé může zdobit váš byt, dům nebo zahradu. 

Keramika pálená při teplotách vyšších než dvanáct set stupňů je mrazu odolná a vydrží tak i zimy na Vysočině. 

DOMÁCÍ SUŠENÁ ŠUNKA Z KAPLE

V prostorách kuchyňky v přístavbě se za prosklenými dveřmi suší vepřové vykostěné šunky na způsob tyrolského špeku a hovězí falešná svíčková na způsob hovězího karé. Kvalitní maso, ušlechtilá plíseň, skvělé podmínky a zejména poctivá práce pana majitele. Záruka neskonalé dobroty. Postup výroby je rozložen do 6 měsíců. Šunka po měsíčním nakládání a lehkém uzení zraje obalena v ušlechtilé plísni. Maso postupně ztrácí obsah vody, zahřívá se na teplotu 40 °C v jádře masa a jeho hmotnost je na konci procesu poloviční. Navštivte náš Penzion V Kapli a přesvědčte se sami. První vzorky jsou už k ochutnání.

MASÁŽE

V našem penzionu jsme pro hosty připravili i možnost absolvování klasické, regenerační masáže. 
Orientuje se na fyziologické hledisko a přináší úlevu při celkovém napětí. Při masáži je využíváno hmatů dlaněmi, zejména prsty a je vždy přizpůsobena potřebám klienta. Odehrává se na pokoji (vašem, nebo jiném v našem penzionu) a u jednotlivce trvá 1,5 hodiny, u dvojice 1 hodinu na každého. 
V případě vašeho zájmu o masáž je potřeba domluvit si vše předem, nejlépe hned při rezervaci, příp. později na recepci penzionu.

PRONÁJEM PROSTORŮ

MINIGASTRO

Snídaně

Snídaně jsou podávány formou "à la carte". Běžně lze posnídat v prostoru kavárny a v letních měsících je možné si objednat snídani i do zahrady. V rámci služeb je velice oblíbená snídaně do postele.  To vše dle libosti a času hosta. První jídlo dne lze vybírat ze 6 druhů, které je možné i libovolně kombinovat.

Večeře

V Penzionu V Kapli si můžete objednat i lehkou večeři: obložený talíř, či tousty a k tomu lahodné alsaské víno za bezkonkurenční ceny. Lehká večeře se podává do 19:00 v prostorách naší kavárny, nebo dle přání na Vašem pokoji. 

Houbová polévka

Během houbařské sezóny mají naši hosté v okolních lesích mnoho příležitostí najít spousty jedlých hub.
Když si přinesou vlastní houby, rádi jim z nich připravíme chutnou polévku.

Ochutnávka alsaských vín

Ochutnávka exkluzivních alsaských vín je další službou, kterou chceme našim hostům zpříjemnit pobyt v Penzionu V Kapli. Pan majitel Vám rád představí jednotlivá vína a paní majitelka zase ráda upeče skvělý alsaský Tarte Flambée. Min. počet účastníků jsou 4 osoby. 

Piknikový koš

Pro naše hosty máme také kufřík na piknik, který vám připravíme podle vašeho přání na vámi požadovanou hodinu. Jeho obsahem je kompletní vybavení pro pohodlí v přírodě včetně skleniček a všech doplňků potřebných i nepotřebných pro piknikování (jedna láhev alsaského vína dle vlastního výběru, pečivo, sýr a sušená šunka).

Grilování

V letní sezóně rádi na vyžádání ugrilujeme na zahradě Penzionu lokální pochoutky, jako např. ryby z místního rybníka, speciálně nakládané maso z poctivého řeznictví, nebo zeleninu od žďárských farmářů. Minimální počet účastníků jsou 4 osoby a grilujeme v pátek a sobotu.