Napsali o nás

Zajímavosti o Penzionu V Kapli se již objevily v několika časopisech a novinách. Podívejte se, kde všude o nás píší.

Hospodářské noviny nás zařadili do 10 nejoriginálnějších ubytování v Čechách.

ONA DNES

V 18. čísle časopisu ONA DNES z roku 2008, který vychází jako příloha nejčtenějšího deníku "Mladá fronta", vyšel článek "Zamilovaný víkend", ve kterém se o nás mimo jiné píše: "V klášterním kostele můžete nocovat, pokud se za romantikou vydáte do Žďáru nad Sázavou. V historické budově bývalé kaple sv. Markéty na zdejším zámku byl v devadesátých letech vybudován penzion. Před spaním se vydejte na vycházku po zámeckém areálu nebo navštivte poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře."

Partžurnál

V časopisu Partžurnál na prosinec a únor 2005, který se distribuuje do velkých hotelů, ale hlavně do letadel mezinárodních přepravců (i ČSA), nám věnovali dokonce celou stranu s názvem "Do žďárské Kaple se vrátil život." Zde se hned v podnadpisu píše: " Jsou objekty, které si s sebou nesou navzdory všem peripetiím, jimiž jejich historie prošla, svou duši dál. Potřebují k tomu však pomoc lidí, kteří i v dnešní roztěkané době rozpoznají hodnotu pokorného vztahu k atmosféře místa. Příběh před půl rokem otevřeného Penzionu V Kapli ve Žďáře nad Sázavou tak není jen pozvánkou do výjimečného, klidného a distingvovaného prostředí, ale i vyprávěním o osudu jednoho památného objektu - a o úsilí navrátit mu život."

 

Časopis TÝDEN

V Časopisu TÝDEN z 10. července 2006 vyšel článek "Zámecké apartmá po Česku: co, kde a za kolik" Zde se píše kromě jiného: " Také na Zámku ve Žďáře nad Sázavou lze nocovat, dokonce v kapli. Na jejím návrhu se dost možná podílel Jan Blažej Santini Aichl."

Drobnější texty

Můžeme se také pochlubit mnoha drobnějšími články v různých, nejenom, regionálních periodikách. Zde uvádíme již jen dva z nich, které jsou zajímavé, zejména tím, že popisují již jednotlivé události, které se u nás často konají. První z nich píše o koncertu světoznámého sólového kytaristy Jiřího Jirmala, který si k nám přijel tímto způsobem oslavit narozeniny.