Nejaktuálnější informace o volném ubytování najdete v sekci Rezervace v našem rezervačním sytému.

Penzion V Kapli se nachází v historické budově bývalé kaple sv. Markéty, která byla součástí Cisterciáckého kláštera, dnešního Zámku Žďáru, nedaleko barokního poutního kostela Zelené hory - památky UNESCO.

Služby

ALSASKÉ VÍNO

Pro velký úspěch jsme navázali spolupráci s alsaským vinařstvím Leipp-Leininger a stali jsme se tak přímým dovozcem těchto exkluzivních vín pro Českou republiku.

Našim hostům proto můžeme nabídnout tuto lahůdku mezi světovými víny za bezkonkurenční ceny. Jejich chuti se málokteré víno vyrovná.

KERAMIKA

Prostředí našeho Penzionu V Kapli a jeho kavárny neodmyslitelně dotváří keramika z dílny Jitky Hendrychové a její dcery Lucie.

Každé dílo, jenž vidíte, je naprostý originál a téměř každé může zdobit Váš byt, dům, nebo zahradu.

Keramika pálená při teplotách vyšších než dvanáct set stupňů je mrazu odolná a vydrží tak i zimy na Vysočině.

DOMÁCÍ SUŠENÁ ŠUNKA

Kvalitní maso, ušlechtilá plíseň, skvělé podmínky a zejména poctivá práce pana majitele. Záruka neskonalé dobroty.

Postup výroby je rozložen do 6 měsíců. Šunka po měsíčním nakládání a lehkém uzení zraje obalena v ušlechtilé plísni. Navštivte náš Penzion V Kapli a přesvědčte se sami. První vzorky jsou už k ochutnání.

Všechny naše služby

Video prohlídka

Novinky

Rybolov

RYBÁŘSKÁ SEZÓNA ZAHÁJENA. V dubnu máme na sádkách otevřeno každou sobotu a neděli od 10 do 17 hodin (v případě nepříznivého počasí je zavřeno). Máte chuť na čerstvého pstruha, chcete dětem nebo vnoučatům ukázat krásy rybolovu nebo prostě jen relaxovat uprostřed bývalého cisterciáckého kláštera? Zachytejte si na středověkých sádkách! Pokud se vám nechce lovit, rádi […]

Vynikající kuchyně v restauraci Grand Poppet.

Nová služba: Dle Vašeho požadavku Vás odvezeme do nové skvělé restaurace Grand Poppet a po večeři máte zajištěnu dopravu zpět do našeho penzionu. A to zdarma.

Zobrazit všechny novinky

Domácí šunka

V prostorách kuchyňky v přístavbě se za prosklenými dveřmi suší vepřové vykostěné šunky na způsob tyrolského špeku a hovězí falešná svíčková na způsob hovězího karé. Kvalitní maso, ušlechtilá plíseň, skvělé podmínky a zejména poctivá práce pana majitele. Záruka neskonalé dobroty.

Postup výroby je rozložen do 6 měsíců. Šunka po měsíčním nakládání a lehkém uzení zraje obalena v ušlechtilé plísni. Maso postupně ztrácí obsah vody, zahřívá se na teplotu 40 °C v jádře masa a jeho hmotnost je na konci procesu poloviční. Navštivte náš Penzion V Kapli a přesvědčte se sami. První vzorky jsou už k ochutnání.

Návštěvní kniha

Napiště nový záznam do knihy návštěv

 
 
 
 
 
 
* Položky s hvězdičkou je nutné vyplnit.
64 entries.
manželé Luňáčkovi
Krásný rodinný penzion V Kapli má úžasný genius loci. Milí a pozorní majitelé, vkusné prostředí, kterému dominuje impozantní jídelna na místě původní kaple, alsaská vína, skvělá domácí šunka i krásné okolí …Určitě se sem vrátíme!
Petra Škrnová
Krásný pobyt v rodinném penzionu s osobním přístupem ke klientům. Skvělá bohatá snídaně. Co se týká večeře, rovněž doporučuji - jeden večer lahodná grilovaná krkovička, druhý večer domácí slaný koláč tarte flambé. Vynikající. Za příznivého počasí možno posedět v útulné zahradě. Parkování u penzionu rovněž zajištěno. Poloha ubytovacího zařízení je ideální. Nachází se v těsné blízkosti ždárského zámeckého areálu a památky UNESCO - Poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře od Santiniho. Poblíž vede cyklistická stezka a v docházkové vzdálenosti je možné navštívit rekreační areál Pilák - možnost koupání, hřiště, prolejzačky, pískoviště, minigolf, discgolf, stolní tenis aj. V budoucnu ráda navštívím znovu.
Karel Tlamáček
Úžasný penzion. Velice jsem byl mile překvapen nejen snídaněmi, ale i nabídkou večeří. Tak skvělá domácí kuchyně to jsem již dlouho neochutnal. Velice doporučuji.
Dana
Penzion se nachází na velmi pozitivním místě, tím myslím nejen kapli samotnou, ale celý areál zámku až po Zelenou Horu. Tento potenciál je tvůrčími a milými majiteli využitý s maximální úctou a citem tak, že vzniká oáza s nádechem Francie, harmonie, krásy.....jednoduše krása 🙂
Radim Vlach
Již po několikáté jsme strávili silvestrovské dny v penzionu Kaple. Díky těmto pobytům máme jistotu, že do Nového roku vstoupíme s pozitivní náladou. Každá návštěva je pro nás neopakovatelným zážitkem a již teď se těšíme na další rok. Krásné útulné prostředí, majitelé odevzadní své práci, kteří tvoří příjemnou atmosféru.